O mnie

Zapraszam do współpracy


Nazywam się Robert Rafał Choiński, jestem radcą prawnym. Od początku mojej drogi zawodowej głównym przedmiotem moich zainteresowań było prawo gospodarcze oraz ochrona praw konsumenta. Tematem mojej pracy magisterskiej były niedozwolone klauzule umowne w sektorze bankowym. Biegle posługuję się językiem angielskim, w tym terminologią prawniczą (Legal English). Prowadzę negocjacje, analizuję oraz sporządzam umowy w języku angielskim. Jestem absolwentem Szkoły Prawa Amerykańskiego zorganizowanej przez Boston University. Posługuję się również językiem rosyjskim. Jestem twórcą aplikacji mobilnej o nazwie Kieszonkowy Prawnik, której celem jest podnoszenie świadomości prawnej Polaków (o aplikacji można przeczytać poniżej). Swojej wiedzy nie czerpię wyłącznie z przepisów, ale przede wszystkim z wieloletniego doświadczenia. Przez prawie 10 lat pracowałem w dziale prawnym jednego z największych przedsiębiorstw z branży TSL w Europie. Wykonując swoją pracę bardzo dobrze poznałem zasady funkcjonowania międzynarodowego przedsiębiorstwa oraz sposoby na szybkie i skuteczne rozwiązanie problemów. Kancelaria oferuje kompleksowe usługi dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców, w szczególności działających w branży TSL (transport – spedycja – logistyka), bankowej, jak i startu-upów. Zapewniamy klientom kompleksowe doradztwo w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej, nie tylko w zakresie prawa gospodarczego, ale również podatków, księgowości, rachunkowości czy finansów. Kancelaria specjalizuje się w następujących dziedzinach:

  • Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorstw
  • Prawo bankowe, w szczególności problematyka tzw. kredytów frankowych
  • Prawo transportowe
  • Odszkodowania za szkody majątkowe oraz niemajątkowe
  • Prawo autorskie
  • Prawo nowych technologii
  • Prawo handlowe
  • Obsługa prawna cudzoziemców.

Prywatnie interesuję się literaturą antyczną i sztukami walki. Mam czarny pas w OYAMA KARATE, a w 2015 roku zdobyłem tytuł Mistrza Polski Seniorów w formule pełno kontaktowej (knockdown). Jestem również licencjonowanym instruktorem sportu o specjalizacji sztuki walki – karate. Jestem zapalonym podróżnikiem, uwielbiam odwiedzać i poznawać nowe miejsca. Od niedawna moją nową pasją jest jazda motocyklem.


KIESZONKOWY PRAWNIK

Jestem twórcą aplikacji mobilnej Kieszonkowy Prawnik (do ściągnięcia z google Play). Aplikacja powstała po to, by pomów osobom, które czują się zagubione w gąszczu przepisów prawa. Kieszonkowy Prawnik to nie tylko aplikacja, to inicjatywa, która ma na celu pomóc osobom najsłabszym – konsumentom, którzy są najbardziej narażeni na nieuczciwe praktyki rynkowe. W aplikacji znajdziesz pomoc z różnych dziedzin prawa, jednak skupiliśmy się na tych, gdzie najczęściej dochodzi do naruszeń w codziennym życiu np. podczas składania reklamacji, w trakcie podróży czy podczas kontaktu ze służbami mundurowymi. Aplikacja zwraca uwagę na to, co ważne, czyli znajomość przepisów prawa. Kieszonkowy Prawnik pomagając zwykłym ludziom uświadamia ich o ich prawach i obowiązkach, to osobisty doradca w każdej sytuacji życia codziennego